Sylwester w Rybniku

Sylwester w Rybniku.

Choć Rybnik nie należy do popularnych i tłumnie odwiedzanych przez turystów miast i nie znajdziemy tam olśniewających zabytków jak na Starym Mieście w Krakowie, Warszawie, Poznaniu lub Gdańsku, Rybnik także może być ciekawym miejscem – wystarczy jedynie uważnie patrzeć i przyjeżdżać tu bez żadnych wygórowanych oczekiwań. Na rybnickim rynku poczujemy się swojsko i bezpiecznie, gdyż rynek ten podobny jest do innych, typowych rynków w średnich miastach w naszym kraju. Charakterystycznym puntem na rynku rybnickim jest ładny, żółty budynek z malowniczą wieżą zegarową. Jest to budynek dawnego ratusza miejskiego, a dziś mieści się tam muzeum miejskie.

Każdego roku w Rybniku możemy wziąć udział w ciekawych imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Co roku odbywają się Dni Rybnika, wypełnione koncertami muzycznymi, sportowymi meczami i konkursami, wystawami plenerowymi itp. Wtedy odbywa się także Jarmark Śląski, gdzie mamy szansę poznać regionalne, śląskie produkty spożywcze i dania, wyroby artystyczne i dawne przedmioty użytkowe. Inną cykliczną imprezą jest Rybnik Blues Festiwal, przyciągający miłośników bluesowej muzyki.

W czasie Nocy Sylwestrowej także można znaleźć w Rybniku miejsca, gdzie będziemy się wspaniale bawić do białego rana. Większość hoteli i restauracji urządza eleganckie bale sylwestrowe, na których będziemy bawić się do muzyki na parkiecie, gdzie zjemy elegancką kolację, a o północy wypijemy szampana i złożymy sobie noworoczne życzenia. W Hotelu Politańskim, w restauracji i hotelu Korona, w Restauracji pod Tubą, w restauracji Wierzbowe Zacisze i w innych restauracjach rybnickich corocznie odbywają się zabawy sylwestrowe. Bardzo często mamy do wyboru tematyczną imprezę sylwestrową – w jednym miejscu będziemy się bawić do muzyki latynoskiej, w innym miejscu mamy szansę brać udział w balu maskowym lub w balu przebierańców, a jeszcze gdzie indziej będziemy brać udział w prywatce w stylu lat 60. i 70. Pamiętajmy o odpowiednio wczesnym zarezerwowaniu biletów na takie bale sylwestrowe, gdyż im bliżej Sylwestra, tym mniejszy wybór i wyższa cena. Niezależnie jednak od miejsca i rodzaju balu sylwestrowego, wystarczy, iż będziemy w szampańskim nastroju, a wówczas każda zabawa sylwestrowa będzie udana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *