Rybnik – Atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych

Atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych

Każde miasto ma swoje interesujące i niepowtarzalne miejsca i zabytki. Bardzo często poznajemy i chwalimy to, co znane i popularne – wszyscy zgodnie zachwycamy się zabytkami Krakowa, Warszawy lub Gdańska, wychwalamy piękno poznańskiego Starego Miasta, jeździmy do Sopotu, Sandomierza, renesansowego Zamościa. Często natomiast nie zauważamy uroku i magii mniejszych miast, mniej znanych miejsc i nie zwracamy uwagi na rzadziej wychwalane zabytki w różnych polskich miastach. Rybnik z całą pewnością nie należy do popularnych wśród turystów miast, ale każdy, kto przyjedzie tu bez żadnych wygórowanych oczekiwań, znajdzie w Rybniku kilka ładnych miejsc i ciekawych zabytków, wartych zobaczenia.

Rybnicki rynek nie zadziwia oryginalnością, wielkością ani szczególną wyjątkowością, a należy do ładnych, urokliwych, regularnych rynków, które można zobaczyć w wielu polskich średnich miastach. Kamienice otaczające rynek to zazwyczaj klasycystyczne, XIX-wieczne kamienice o ładnie odrestaurowanych fasadach. Przy jednej pierzei rynku zauważymy klasycystyczny, dawny ratusz z ładną, zabytkową wieżą zegarową z 1822 roku. Obecnie znajduje się tam muzeum miejskie oraz Urząd Stanu Cywilnego. Osoby lubiące zwiedzać i poznawać zabytki w odwiedzanych miastach koniecznie muszą zobaczyć bazylikę św. Antoniego w Rybniku – strzelistą, neogotycką świątynię wzniesioną na początku XX wieku wedle projektu Ludwiga Schneidera. W ołtarzu głównym możemy zobaczyć figurę św. Antoniego (patrona ziemi rybnickiej) pochodzącą z XVII wieku. Będąc w Rybniku warto zwrócić także uwagę na: stary zamek piastowski (obecnie siedziba sądu rejonowego), Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, kościół ewangelicki.

Jeśli wybieramy się do Rybnika z dziećmi, zwiedzanie nie jest wówczas najlepszą opcją. Dzieci będą się wówczas nudzić, a my nie będziemy mogli spokojnie poznawać ciekawych, zabytkowych rybnickich miejsc. Wtedy wybierzmy się koniecznie do Dino Parku – parku jurajskiego, gdzie dzieciaki będą mogły zobaczyć modele dinozaurów o naturalnej wielkości i zabawić się w archeologa, odkopując w piaskownicy kości dinozaura. Świetna zabawa gwarantowana, a jednocześnie nasze pociechy zdobędą nieco wiedzy o tych dawnych mieszkańcach Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *