Multikino i centrum handlowe Plaza w Rybniku

Multikino i centrum handlowe Plaza w Rybniku.

Każde miasto, nawet to niczym niewyróżniające się, oferuje swoim mieszkańcom, przyjezdnym i turystom wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zobaczenia i do poznania. Rybnik nie należy z całą pewnością do czołówki polskich miast, odwiedzanych przez turystów, miłośników zwiedzania, poznawania historii, architektury i niezwykłych opowieści o dawnych dziejach. Jednak każde miejsce objawi swoim gościom ciekawe i niespotykane w innych miastach cechy i miejsca, wystarczy jedynie uważnie patrzeć.

Będąc w Rybniku z pewnością warto pójść na rynek – niewielki, nie wyróżniający się niczym szczególnym, ale za to bardzo klimatyczny, na którym poczujemy się jak na rynku typowego średniego miasta w Polsce. Tam zobaczymy charakterystyczny budynek w kolorze żółtym z ładną wieżą zegarową – jest to dawny ratusz miejski, a dziś znajduje się tam m.in. muzeum miejskie. Koniecznie trzeba zobaczyć tzw. zamek piastowski w Rybniku, który niczym nie przypomina starej siedziby książęcej, a raczek rezydencję pałacową. Obecnie jest on siedzibą sądu rejonowego, a obecny wygląd zamek przybrał w XVIII wieku, gdy dawna budowla została rozebrana, a na jej miejsce wybudowano rezydencję w stylu barokowo-klasycyzującym.

Rybnik to także znakomite miejsce na wycieczkę dla dzieci – tutaj znajdziemy ciekawy Dino Park, czyli park jurajski z modelami dinozaurów w naturalnych wielkościach. Dzieciaki, które szczególnie lubią zwierzęta i opowieści o dinozaurach żyjących kiedyś na Ziemi, będą zachwycone. Jeśli poza zwiedzaniem chcemy zażyć innych rozrywek w Rybniku możemy wybrać się do Multikina lub do centrum handlowego Plaza. Rybnickie Multikino oferuje kinomanom 7 sal, z których każda pomieści ponad 100 – 150 osób. Kasy biletowe są czynne od godziny 9:00.

Centrum handlowe Plaza, mieszczące się w samym centrum miasta, niedaleko rynku, to nowoczesna, trzypoziomowa galeria handlowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Galeria Plaza w Rybniku to przede wszystkim bogata oferta sklepów znanych marek – H&M, Reserved, Orsay, Promod, Top Secret itp. Znajdziemy tam także butiki z obuwiem dla dorosłych i dla dzieci, butiki z galanterią skórzaną i dodatkami, sklepy z odzieżą sportową, sklepy jubilerskie, perfumerie, a także miejsca, gdzie możemy coś zjeść – pizzerie Sphinx, Pizza Dominium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *