Noclegi, domki, pola namiotowe – Rybnik

Noclegi, domki, pola namiotowe.

Jest wiele powodów, by przyjechać do Rybnika. W okresie letnim szczególnie Zalew Rybnicki (nazywany też Jeziorem Rybnickim) przyciąga przede wszystkim wędkarzy, którzy znajdą tutaj moc ryb różnych gatunków, zadziwiających przede wszystkim dużymi rozmiarami. Nad Jeziorem Rybnickim działa także Klub Żeglarski i w sezonie żeglarskim odbywają się na Jeziorze Rybnickim regaty żeglarskie, a każdy, kto ma uprawnienia do pływania jachtem, może wypożyczyć tu jacht i miło spędzić czas pod żaglami, rozkoszując się piękną, słoneczną pogodą i leniwą, wakacyjną atmosferą. Przy Zalewnie Rybnickim można także wypożyczyć rowerki wodne, a amatorzy letnich kąpieli również będą zachwyceni pobytem nad Jeziorem Rybnickim.

Chcąc spędzić noc w Rybniku mamy do wyboru szeroki wachlarz możliwości zakwaterowania – od pola namiotowego, przez domki i kwatery prywatne po noclegi w hotelach. W zależności od możliwości finansowych, potrzeb i gustu każdy turysta znajdzie w Rybniku odpowiednie miejsce noclegowe. Wędkarze i żeglarze oraz młodzi ludzie wybiorą zapewne pola namiotowe w okolicach Jeziora Rybnickiego. Kemping wędkarski CAMP AMUR oddalony jest zaledwie 250 metrów od brzegów Zalewu Rybnickiego. Możemy tu rozbić namiot na polu namiotowym, ale i wynająć przyczepę kempingową z pełnym wyposażeniem. Na polu campingowym znajdują się także węzły sanitarne, parking, miejsce na ognisko, zadaszone miejsce do grillowania oraz istnieje możliwość wypożyczenia rowerów. Jest to z pewnością najtańsza forma zakwaterowania.

W Rybniku i najbliższej okolicy możemy także wynająć nocleg w prywatnych kwaterach, w kwaterach noclegowych, w hostelach lub hotelach. W Internecie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, adresy kwater dla turystów, numery kontaktowe, pod które możemy dzwonić i rezerwować noclegi. Warto pamiętać, iż w samym centrum miasta lub tuż nad Zalewem Rybnickim ceny za noclegi będą najwyższe, natomiast nieco oddalone od centrum Rybnika kwatery i hostele oferują zazwyczaj tańsze miejsca noclegowe. Z drugiej strony Rybnik nie jest miastem tłumnie obleganym przez turystów, z tego też powodu ceny za zakwaterowanie lub za posiłki nie są bardzo wygórowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *