Kabarety w Koszalinie

Kabarety w Koszalinie

Koszalin jest rozpoznawany w naszym kraju między innymi przez coroczny występ kabaretów, który ma miejsce w amfiteatrze Koszalińskich, w ostatnią sobotę lipca.

Początki festiwalu kabaretowego miały już w 1995 roku, kiedy to z taką inicjatywą wyszedł Leszek Malinowski, lider kabaretu Koń Polski. Od początku istnienia tego wydarzenia jest on producentem, scenarzystą, a także reżyserem całej imprezy.

Co roku festiwal niesie ze sobą inną myśl przewodnią i to właśnie pod nią wszystkie występujące kabarety tworzą swoje skecze satyryczne, a następnie cały występ jest prezentowany na żywo w telewizji polskiej, a transmisja ta ma rekordowo dużą oglądalność. Czasem zdarza się też tak, że wisienkom na torcie jest gwiazda muzyczna, która występuje na zakończenie, tego niezwykłego widowiska. Interesującym, a także zaskakującym corocznym elementem tego festiwalu jest scenografia, która jest w imponujący sposób wplatana w scenerię amfiteatru Koszalińskiego. Ciekawostką tego amfiteatru jest dach znajdujący się nad sceną gdzie występują kabareciarze, ponieważ w ciągu kilku minut potrafi się on zmienić w potężny ekran kinowy. Każdego roku wszystkie miejsca są zajęte, nie tylko przez mieszkańców Koszalina, ale także przez przyjezdnych, którzy wypoczywają w tych rejonach. Kabareton Koszaliński ma także od początku swojego istnienia motto, które brzmi „minuta śmiechu to dzień życia dłużej” i jest co roku w pełni wypełniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *