Festiwale i wypoczynek w Koszalinie

Festiwale i wypoczynek w Koszalinie

Miasto Koszalin to jedno z bardziej urokliwych miast na Pomorzu. Zarówno osoby lubiące spokój,jak i te, które preferują aktywny wypoczynek mogą swobodnie odwiedzić to piękne miejsce. Bardzo wiele osób kojarzy sobie także Koszalin z Górą Chełmską.

Miasto proponuje nam także bardzo dużo wydarzeń kulturalno rozrywkowych. Mam tutaj na myśli, na przykład Międzynarodowy Festiwal Organowy, który posiada światową renomę i co roku gromadzi bardzo wiele osób, kolejnym wydarzeniem jest Festiwal Rockowy „Generacja”, można tam usłyszeć wszystkie rodzaje rocka, jest także coś dla fanów muzyki Jazzowej, a mianowicie Hanza Jazz Festiwal, imprezie towarzyszą nie tylko koncerty, ale także różnego rodzaju warsztaty. Władce miasta chcą także integrować zdrowych z osobami niepełnosprawnymi, dlatego też powstał Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”. Pomyślano także o młodych twórcach filmowych, dla których powstał Festiwal noszący nazwę „Młodzi i Film”, na którym są prezentowane dzieła młodych twórców, na wydarzenie to przyjeżdżają znani aktorzy, scenarzyści , co pokazuje dużą skalę festiwalu. Jednak największym, corocznym wydarzeniem w mieście Koszalin, jest Kabareton, który zarówno na widowni, jak i przed telewizorami gromadzi bardzo dużą publiczność już od 1995 roku.

Natomiast dla ludzi lubiących aktywny styl życia miasto proponuje jazdę na rowerze, bieganie po malowniczych skwerach i parkach, a także korzystanie z uroków, blisko położonego morza Bałtyckiego oraz jeziora. Można także wybrać się do parku linowego, a także na wierzę widokową z której można podziwiać całe miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *